STRİORT ÇATLAK TEDAVİSİ NEDİR?

Vücudun bazı bölgelerinde oluşan çatlak izlerinin, lazerle tedavi edilmesi Striort Yöntemi olarak nitelendiriliyor. Striort çatlak tedavisi nasıl yapılır? Tedavide başarı oranı nedir gibi konular için öncelikle, İvente Çayyolu Güzellik Merkezi‘nde uyguladığımız bu yöntemin detaylarını inceleyelim.

Striort yöntemi, bağ dokuya doğrudan etkim ederek çatlak izlerinin silinmesi üzerine uygulanıyor. Ayrıca tedavi edilen çatlaklar, sıkılaştırılarak daha düz ve pürüzsüz bir form kazandırılıyor.

Striort Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Moleküler yöntem ile uygulanan striort tedavisi, çatlak izlerinin orta kısmındaki bağ dokuların güçlendirilmesini sağlayarak, bütünsel görünüm kazanılması için lazer ışınları ile uygulanıyor. Derin çatlak izlerinde bile 80%’e kadar iyileşme, izlerde silinme görülüyor. Ancak kişilerin deri yapısına, çatlakların genişlik ve yoğunluklarına, kilo ve yaş faktörlerine bağlı olarak 30% ila 80% oranında silinme sağlanıyor.

Ortamoleküler sistem olarak hem beyaz çatlak izlerinde hem de kırmızı çatlakların tedavilerinde başarılı sonuçlar veren, en etkili yöntemdir.

Striort Tedavisiyle Çatlak İzleri Ne Kadar Geçer?

Cerrahi olmayan uygulamalar arasında olan striort tedavisi, estetik yöntem olarak uygulanıyor. Özellikle basen, kalça, karın ve kasıklar, kollar ve göğüslerde oluşan çatlak izlerinin tedavi edilmesinde ve tenin pürüzsüz bir görünüm vermesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Çatlakların yoğunluk ve yapısına göre belirlenen seanslar, genellikle 3 uygulamadan sonra tamamen silinmeye başlar. Yapılan çalışmalar ve kişiler üzerinde tedaviler neticesinde yüksek başarı oranı elde eden bir sistemdir.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by İvente Beauty (@iventebeauty) on

Striort Tedavi Seansları

Tam anlamıyla bir lazer cihazı olmayan fibroderms cihazı, striort tedavisi için geliştirilmiştir. İşlem sırasında ağrı ve acı hissedilmemesi için anestezik kremler ile lokal uygulama yapılır. 21 günde bir yapılan seanslar sonrasında, cilt tipine bağlı olarak 3-5 gün içerisinde iyileşme görülmektedir.

Fibroderms cihazı ile yapılan uygulama sonrasında herhangi bir iz, kabuklanma, soyulma veya benzer etkiler görülmemektedir. Uygulamalar çatlakların yoğunluğuna bağlı olarak 1- 2 saat arasında tamamlanır. Uygulama sonrasında günlük aktivitelere dönüş yapılabilir.

Cilt Çatlakları Neden Oluşur?

Özellikle hızlı kilo alma ve hızlı kilo verme nedeniyle oluşan cilt çatlakları, hamilelik dönemlerinde yoğun olarak görülür. Kişilerin cilt ve doku yapılarıyla alakalı olarak esnekliğin fazla olmaması, cilt neminin az olması ve kolajen sentezinin ideal oranlarda üretim yapmamasıyla alakalı oluşan cilt izleridir. Çatlakları önlemek için herhangi bir krem, losyon veya farklı bir uygulama bulunmamaktadır. Bu, tamamen deri yapısıyla alakalı olup, hızlı/aşırı kilo alıp vermekle oluşan, cilt açılması/gerilmesi nedeniyle görülen izlerdir.

Cilt Çatlaklarını Önlemek İçin Neler Yapılmalıdır?

Özellikle hamilelik döneminde oluşan cilt çatlakları, dışarıdan sürülen kremlerle önlenemez. Badem yağlarından vazelinlere, modern kozmetik kremlerinden bitkisel uygulamalara dek yapılan yöntemler, cilt çatlarını önlememektedir. Ancak Striort çatlak tedavisi İvente Güzellik Merkezi’nde yapmakta olduğumuz uygulama ile kadın ve erkeklerde oluşan tüm çatlak izleri tamamen geçirilmektedir. Ten renkleri, vücut tipleri veya farklı faktörler fark etmeksizin, tüm izlerde 80%’e kadar iyileşme sağlanmakta ve genel olarak tamamen izler geçirilmektedir.

Kişinin hamilelik dönemi öncesinde de sağlıklı beslenme alışkanlıklarını edinmiş olması ve vücut nem dengesinin ideal ve yüksek oranlarda olması gereklidir. Özellikle karın bölgesindeki yırtıklar, iç hazne genişliğiyle alakalıdır. Bazı hamilelerde hiç görülmemesinin nedeni, tamamen cilt yapısıyla alakalı olduğunu gösterir.

Striort Tedavi Fiyatları

Striort çatlak tedavisi fiyatları, yapılan muayenede belirlenen çatlakların yoğunluğuna göre sunulur. çatlakların oluştuğu bölgeler, derinlikleri, yoğunlukları gibi unsurlara bağlı olarak uygulama fiyatları belirlenmektedir. Fibroderms cihazı ile yapılacak olan seans sayısı ve seans sürelerine göre hem tedavinin genel kapsamları hem de fiyatları belirlenmektedir.