Epilasyon

Lazer epilasyon teknolojisi istenmeyen tüylerden kurtulma yolunda önemli bir teknolojidir. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesidir. Lazer ışığı, bildiğimiz ışıktan farklı olarak ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılmasıdır. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulana lazer ışını, kıla rengini veren melonin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl köküne yoğunlaşır. Kıl kökünde ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder.Lazer epilasyon teknolojisi istenmeyen tüylerden kurtulma yolunda önemli bir teknolojidir.
Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesidir. Lazer ışığı, bildiğimiz ışıktan farklı olarak ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılmasıdır.

Milisaniyelik atışlarla cilde uygulana lazer ışını, kıla rengini veren melonin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl köküne yoğunlaşır. Kıl kökünde ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder.
Merkezimizde lazer epilasyon, kadınlar tarafından istenmeyen tüylerin olduğu her bölgede tercih edilirken, erkeklerde sırt, apolet ve sakal üstü bölgeler başta olmak üzere tercih edilmektedir.
Uygulanacak bölgedeki kıl yoğunluğu ve kıl rengi önemli iken ve esmer veya sarışın olmasına göre de kişinin cilt rengi de önem arz etmektedir. Uygulama süresi alana göre değişkenlik gösterirken tek kol altı 3-5dk da taranabilmektedir.