Cilt Bakımı

Stres ve yorgunluk, uyku düzenindeki bozukluklar, sürekli ve yüksek miktarda sigara ve alkol tüketimi, hormonların ani değişimi, hava ve çevre kirliliğine bağlı olarak ciltte meydana gelen bozukluklar, düzensiz ve aşırı yağlı beslenme, su tüketiminin çok az olması gibi sebeplerle ciltte meydana gelen bozuklukları önlemek amacı ile cilt bakımı yapılır.
20 yaş ve üzeri kişilerde cildi arındırma, cildin kaybettiği esnekliği ve parlaklığı geri kazanma ihtiyacına yönelik olan klasik cilt bakımı her zaman yapılabilir. Ancak, deri 28 günde bir kendini yenilediği için ayda bir olarak yaptırılması önerilmektedir.
Kışın maruz kalacağı soğuktan ya da yazın güneş hasarına ve kuruluğuna hassas ciltler için koruma amaçlı mevsim geçişlerinde başlanması önerilir.Merkezimizde 2 farklı cilt bakımı uygulanmaktadır.
1. Klasik Cilt Bakımı 2. Hydrafacial Cilt Bakımı
Cilt Bakımı ile İlgili Dikkat Etmeniz Gerekenler
• Yüz ve cilt uzman doktorumuzun önereceği sabun ile yıkanmalıdır.
• Güneş ışığına maruz kalmamaya dikkat edilmelidir.
• Stres, yorgunluk, uykusuzluk, sağlıksız ve düzensiz beslenme, alkol, sigara gibi hayat kalitesini olumsuz etkileyen faktörlerden uzak durulmalıdır.
• Egzersiz ve kan dolaşımını arttıracak fiziksel aktivitelere yönelinmelidir.
• Yeterli miktarda su içmek cilt sağlığını korumaya yardımcı olur.

Klasik Cilt Bakımı

‘En iyi Cilt Tedavi Ödülü’ ve FDA sertifikasına sahip tek cilt bakım cihazıCildi ölü hücrelerden arındıran ve aşağıdaki 14 farklı probleme çözüm sunan 4 aşamalı acısız, hızlı, güvenilir yeni nesil cilt yenileme ve tedavi teknolojisidir. Derinlemesine temizlikle toksinlerden arındıran, cildi yenileyen nem, vitamin ve mineral desteği sağlayan tedavi sonrasında bakımlı, dinlenmiş, pamuk gibi yumuşak, dayanıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olunur.
1. Güneş hasarı, güneş lekeleri 2. Cilt lekeleri 3. Renk düzensizlikleri
4. Elastikiyet kaybı ve cilt sıkılaştırma 5. İnce çizgiler / Cilt kırışıkları
6. Tıkalı ve genişlemiş gözenekler, cildi tahriş eden siyah noktalar
7. Akne / Sivilce 8. Antioksidan koruma 9. Büyük gözenekler
10. Aşırı yağlanma 11. Yenileme 12. Kuru nemsiz cilt 13. Soyma 14. Temizleme
• Anında etkisini gösterir.
• Dikkat edilmesi gereken özel bir durum yoktur.
4 Aşamalı Tedavi Teknolojisi
• Temizleme: Vakum teknolojisi sayesinde güçlü ve derinlemesine cilt temizliği sağlanır.
• Hydrapeeling: Cildi tahriş etmeden sulu solüsyon ile özel peeling işlemi yapılarak cilt ölü hücrelerden arındırılır.
• Nemlendirme: Özel spiral dizaynlı başlıkları ile nem, vitamin, mineral ve antioksidan içeren özel solüsyon cilde yedirilir.
• Led terapi: Mavi ışık teknolojisi ile akne, siyah nokta vb. problemlere çözüm sunan cilt temizliği, kırmızı ışık teknolojisi ile de cildin yenilenmesi ve tekrar diri görünüme kavuşması sağlanır.

Hydrafacial Cilt Bakımı

Kullanılan profesyonel ürünlerle uzman tarafından cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde cilt derinlemesine temizlenir, tıkalı olan gözeneklerde biriken yağ ve kirler arındırılır, böylelikle cildin esnekliği ve parlaklığı geri kazandırılmış olur.
Cilde sırasıyla temizleme, peeling, tonik, buhar, komedon temizliği, maske, ve nemlendirici ile masaj yapılarak işlem tamamlanmaktadır.
• Anında etkisini gösterir.
• Dikkat edilmesi gereken özel bir durum yoktur.