Bölgesel İnceleme

Ameliyatsız İncelme Artık Mümkün
Ne kadar kilo verirsek verelim özellikle göbek, bel ve basen bölgesindeki yağlardan kurtulmak oldukça zordur. Merkezimizde ameliyatsız bölgesel incelme yöntemleri ile bu problemlerin çözümü mümkün olmaktadır. Hastanın vücut kitle indeksi, uygulama bölgesinin büyüklüğü ve uygun yöntemin gerekliliklerine göre işlem sürelerine periyotları değişiklik göstermektedir. Merkezimizde 3 farklı bölgesel incelme teknolojisi kullanılmaktadır.

  • Soğuk Lipoliz   
  • G5 
  • Lenf Drenaj

Soğuk Lipoliz

“Siz Kitabınızı Okurken Biz Yağlarınızı Yakalım”
Kadın, erkek masa başı çalışanların hızla arttığı günümüzde vücudun göbek, bel, özellikle doğum sonrasında oluşan alt karın, gıdı, sırt, basen, bacak içi ve bacak gibi bölgelerinde oluşan yağlarla başetmek de zorlaşıyor. Yağlardan kurtulmak için liposuction gibi operasyon gerektiren yöntemler bulunmaktadır. Ameliyatsız son teknoloji yöntemi olan Soğuk Lipoliz, yağ hücrelerine ısı verip, dondurarak işlevsiz hale getirip onların yapısını bozup, sonrasında ter ya da idrar yolu ile vücuttan atılmasını sağlayan kontrollü tedavi yöntemidir.

Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği ağrısız, acısız, zahmetsiz ve tek seansta bile %20 ile %40 oranında kalıcı olarak azalma sağlayan tedavidir. İlk uygulama 30 gün sonra etkisini göstermeye başlamakta ve 90 gün sonunda gözle görülecek derecede incelme olmaktadır. Seanslar arasında 3’er ay olması önerilmektedir. Cihaz başlıkları, düşük sıcaklıkta vakum masajı kullanılarak yağ hücrelerinin emilmesini sağlamaktadır. Doku önce ısıtılıp sonra hızlı bir şekilde -10 dereceye kadar soğutulmaktadır. Bu durumda yaklaşık 1 saat beklenirken, yağ depolarının apopitozis (programlanmış hücre ölümü) sürecine girmelerine sebep olmakta ve yağ hücre fonksiyonlarının küçülüp geri dönüşümsüz kaybına yol açmaktadır. İşlem yapılan bölge, uygulanan sıcaklıktaki ani düşüşe bağlı olarak aynı zamanda da sıkılaşmaktadır ve en önemlisi, kozmetik tedavide daha önce hiç görülmemiş, sadece cerrahi müdahale ile elde edilebilen çok uzun süre etkili sonuçlar elde edilebilmektedir. İşlem sonrasında günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Bazı ciltlerde 3-5 gün içerisinde yok olan kızarma veya hafif morarmaya sebep olabilmektedir. Soğuk lipoliz, G5 ve lenf drenaj uygulamalarıyla birlikte daha hızlı ve etkin sonuç vermektedir.

G5

G5 masajı özellikle bölgesel zayıflamada kullanılan ve hızla yaygınlaşan yöntemlerden biridir. Aletle yapılan masaj sayesinde kan akışı hızlanır, damarlar açılır ve vücut toparlanır. Yoğun titreşim veren G5 isimli aletle bölgesel yağlar uyarılır. G5 masajı özellikle vücudun ısınmasını ve yağ yakmaya daha erken başlamasını sağlar. Farklı selülit derecelerine göre farklı başlıkları bulunan bu alet, arka bacak, üst bacak, kalça ve karın bölgelerinde yoğunluklu tercih edilirken tüm vücut için uygulanabilir. G5 sonrası 30 dakikalık baskılı el masajı uygulaması yapılmaktadır. Lenf drenajı tetikleyen ve ödem atmaya da yardımcı bu masaj, gözle görülecek derecede selülitlerinizde azalma, yağlı bölgelerde incelme sağlamaktadır. G5, soğuk lipoliz ve lenf drenaj uygulamalarıyla birlikte daha hızlı ve etkin sonuç vermektedir. G5 masajı, kişilerin vücut özelliklerine ve bölgeye göre 20-45 dakikalık seans olarak uygulanır. Uygulanacak her bölgede verimli sonuç elde etmek için toplamda 5-10 farklı seans

Lenf Drenaj

Lenf drenaj vücuda, dışardan basınç uygulama tekniğidir. Bu basınç ile vücutta venöz (toplardamar yetmezliği) ve lenf dolaşımları hızlandırılır. Uygulanan basınç sayesinde uygulanan bölgedeki yağ, varis ve selülit oluşumları engellenebilmektedir. Lenf drenaj işleminin her seansı yaklaşık 30-35 dakika sürer. Cihazımızın 10 farklı programı bulunmaktadır. Her programda 30 ile 120 mm/Hg arasında değişen basınç kuvveti hastaya göre programlandırılır. Uygulama ağrısızdır. Son derece dinlendirici ve rahatlatıcı bir masaj yapan bu cihaz vücudun göbek, bel, karın, basen ve bacak gibi bölgelerinde verimli olmakta ve özellikle bacakta oluşan ödem ve ağrı hissinin de azalmasına yardımcı olmaktadır. Lenf drenaj yan etkisiz bir işlemdir. Lenf drenaj, G5 ve soğuk lipoliz uygulamalarıyla birlikte daha hızlı ve etkin sonuç vermektedir.